Menü

800 TL Üstü Tüm Alışverişinizde Ücretsiz Kargo Seçeneği

Satürn Kuzine Soba

Satürn Kuzine Soba
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Marka: Nurak
Bu ürün 19367 kez incelendi.
6.800 TL
8.100 TL
Vergiler Hariç: 5.667 TL

Mevcut Seçenekler:

Satürn Kuzine ; kalın demir çelik malzeme kullanılarak tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır. Odun kullanabileceğiniz bir üründür. Izgarası kalın 5 mm sacdan yapılmaktadır. Portatif olan bu ızgarayı zaman geçtikçe yenisi ile de değişebilirsiniz. Ateşlik kapağının ön kısmında havalandırması bulunmaktadır. İlk yakışta havalandırmanın açık olması ateşin çabuk tutuşmasını sağlar. 

Ateşlik altında olan çekmece küllüktür. Kül ızgaranın arasından bu küllüğe dökülmektedir. Küllüğün dışarıdan çıkarılıp takılması,ateş yanarken bile çekip külünü boşaltabilme imkanı sunar. Boyasız ürün olup madeni yağ ile yağlanmaktadır. 4 ayda bir yağlanıp bakım yapılmalıdır. Düzenli yağlamak paslanmayı önleyecektir. Bu ürünümüzde de olduğu gibi tüm ürünlerimizde yakıt tasarrufu sağlayabilmeniz için uyku modu bulunmaktadır. Baca çıkışındaki bu ayarı ateş iyice tutuştuktan sonra kapatıp uyku moduna alabilirsiniz. Üst kısımda kademeli daire kapaklar bulunmaktadır. Kapakları kaldırıp arada herhangi bir malzeme olmadan ateş direk olarak tencerenize vurarak yemeğinizi pişirebilirsiniz.

Kuzinenin sağ , sol ve fırın altında belirli boşluklar vardır. Sağda bulunan bacaya çıkış kolunu kapattığınızda ateş mecburi yön olarak soldan inip fırın altından geçerek sağdan bacaya bağlanmaktadır ve bu sayede fırının dört tarafı da eşit olarak pişirme sağlamaktadır.Baca kolunu yarım konuma getirerek ateşi ikiye böler yarısını bacaya yarısını fırın altından dolaştırmış olursunuz. Ateşin harına göre fırın derecesini ayarlayabilirsiniz. Kuzinenin sağ veya sol tarafında bir kapak bulunmaktadır bu kapak her daim kapalı olmalıdır. 1-2 ayda bir açılıp içerisinde biriken kurumun temizlenip tekrar kapatılması gerekmektedir. Eğer arada bir kullanacak iseniz bu ömrü uzatabilirsiniz. Tabiki temiz ve bakımlı kullanmakta ömrü uzatan en önemli etkenlerden birisidir.

Tüm ürünlerimizde yakıt tasarrufu sağlamanız için uyutma özelliği mevcuttur.

NOT:  KUZİNE TABLASI FİYATA DAHİL DEĞİLDİR. 

Tüm aksesuarlar ayrı olarak satılmaktadır. Menü - Ürünlerimiz - Diğer Ürünler kategorisinden altlık ,odunluk,maşa seti veya borular gibi ürünlerimizi inceleyebilir,sepetinize ekleyebilirsiniz. (Altlık ve odunluğu ürünün yanında yer alan ek ürün seçeneğinden  de ekleyebilirsiniz.)

Baca için kaç adet boru gerekli olacağının hesabını; baca deliği ile zemin(yer) arasındaki mesafeyi ölçüp soba yüksekliğini bu mesafeden çıkararak yapabilirsiniz. 

Ölçüler
Soba Genişlik : 60 cm - Derinliği : 50 cm - Yükseklik : 70 cm
Fırın Genişlik : 45 cm - Derinlik : 45 cm - Yükseklik : 15 cm
Ağırlık 50 kg
Isıtma Kapasitesi 90 m2
  • 50%
  • 33.33%
  • 16.67%
  • 0%
  • 0%

Satürn Kuzine Soba Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (6)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


1