Menü

800 TL Üstü Tüm Alışverişinizde Ücretsiz Kargo Seçeneği

Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi

Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Marka: Nurak
Bu ürün 23241 kez incelendi.
26.000 TL
28.800 TL
Vergiler Hariç: 21.667 TL

Mevcut Seçenekler:

Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi ; kalın demir çelik malzeme kullanılarak tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır.Hem odun hem kömür kullanabileceğiniz bir üründür. Kömüre karşı dayanıklı olması için iç ateşlik ızgarasını dökümden yapmaktayız. Döküm olmayan ızgaralar erken deforme olmaktadır. Böylelikle ürünün kullanım süresini uzatmaktayız. Portatif olan bu ızgarayı zaman geçtikçe yenisi ile de değişebilirsiniz. Ayrıca ateşlik kenarları ekstra sac levha kullanılarak daha da güçlendirilmektedir.

Camlar özel ateş camıdır. Isı ve ateş hiçbir şekilde zarar veremez. Darbeye karşı korunması gerekir.Üzerine odun düşmesi , kapağı çok sert kapatma veya herhangi bir darbe sonucu çatlayıp kırılabilir. Bu nedenle camlar garanti kapsamı dışındadır.Ateşlik kapağının ön kısmında havalandırması bulunmaktadır.  İlk yakışta havalandırmanın açık olması ateşin çabuk tutuşmasını sağlar. Fırının camlı olması size kapağı açamadan da yemeğinizi kontrol etme avantajı sunar.

Ateşlik altında olan çekmece küllüktür.Kül kalın demir ızgaranın arasından bu küllüğe dökülmektedir. Küllüğün dışarıdan çıkarılıp takılması,ateş yanarken bile çekip külünü boşaltabilme imkanı sunar. Küllük haznesinde havalandırma bulunmaktadır. Kullanımı çok rahattır.

Özel yanmaz ateş boyası ile boyanmıştır. Paslanmayı önleyen bu boya ürünü uzun yıllar boyunca ilk hali gibi korumaktadır. Bu ürünümüzde de olduğu gibi tüm ürünlerimizde yakıt tasarrufu sağlayabilmeniz için uyku modu bulunmaktadır.Baca çıkışındaki bu ayarı ateş iyice tutuştuktan sonra kapatıp uyku moduna alabilirsiniz. Üst kısımda kademeli daire kapaklar bulunmaktadır. Kapakları kaldırıp arada herhangi bir malzeme olmadan ateş direk olarak tencerenize vurarak yemeğinizi pişirebilirsiniz.Baca kolunu yarım konuma getirerek ateşi ikiye böler yarısını bacaya yarısını fırın altından dolaştırmış olursunuz. Ateşin harına göre fırın derecesini ayarlayabilirsiniz. Kuzinenin sağ veya sol tarafında bir kapak bulunmaktadır bu kapak her daim kapalı olmalıdır. 1-2 ayda bir açılıp içerisinde biriken kurumun temizlenip tekrar kapatılması gerekmektedir. Kullanım ömrü yaklaşık olarak 10 yıldır. Bu ömrü hergün kullanımda vermekteyiz. Eğer arada bir kullanacak iseniz bu ömrü uzatabilirsiniz. Tabiki temiz ve bakımlı kullanmakta ömrü uzatan en önemli etkenlerden birisidir.

Tüm ürünlerimizde yakıt tasarrufu sağlamanız için uyutma özelliği mevcuttur.

NOT:  KUZİNE TABLASI FİYATA DAHİL DEĞİLDİR. 

Tüm aksesuarlar ayrı olarak satılmaktadır. Menü - Ürünlerimiz - Diğer Ürünler kategorisinden altlık ,odunluk,maşa seti veya borular gibi ürünlerimizi inceleyebilir,sepetinize ekleyebilirsiniz. (Altlık ve odunluğu ürünün yanında yer alan ek ürün seçeneğinden  de ekleyebilirsiniz.)

Baca için kaç adet boru gerekli olacağının hesabını; baca deliği ile zemin(yer) arasındaki mesafeyi ölçüp soba yüksekliğini bu mesafeden çıkararak yapabilirsiniz. 


Ölçüler
Soba Genişlik : 105 cm - Derinlik : 56 cm - Yükseklik : 75 cm
Fırın Genişlik : 50 cm - Derinlik : 50 cm - Yükseklik : 16 cm
Cam
Ağırlık 120 kg
Isıtma Kapasitesi 150 m2
  • 100%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Özel Seri Yandan Fırınlı Kömür Kuzinesi Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (9)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.

En İyi Müşteri Yorumları
1
5/5
Efsane bir kuzine
Merhaba
Satın aldığımız yayla kuzinesi ismi gibi yayla gibi evimiz normal büyüklükten biraz büyük (200 metre kare) 1 aylık bir ürün araştırmamız oldu ve arkadaşımızın önerisiyle Nurak kuzine soba firması ile görüştük, Avrupada gçrmüş olduğum bir kaç özelliği kuzineye eklettmek istediğimiz söyledim her hangi bir ek ücret almadan o özellikleride yaptılar. Ürün satın alma nakliye ve ilk kullanım aşamasında Nurak soba firması hep yanımızda oldu ilgi ve alaklarından ötürü kendilerine teşekkür ederim. Ürüne sıra gelince kuzine başlı başına bir baş yapıt hani derlerya şuda olsaydı diye öyle bir şey yok her şey var üründe pişirme ısınma fırın özellikleri süper çok teşekkür ediyorum aldığınız para helali hoş olsun iyi çalışmlar dilerim.
Kemalettin YAZICI
15/08/2023

1